Aktualności
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :

 

 

W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej z Odziałem Przedszkolnym w Zwróconej odbywa się wiele zajęć rozwijających. Są one przeznaczone dla uczniów, pragnących poszerzać swoje zainteresowania przedmiotowe.

Dzięki pozyskaniu sprzętu w  ramach akcji „Laboratoria Przyszłości” podczas kół informatycznych uczniowie mogą kreatywnie konstruować modele z klocków Skrikit oraz budować i programować roboty Skrilab.

Dostępna jest także drukarka 3D, która oferuje sporo nowych możliwości realizacji pomysłów uczniowskich. Wszystkie te działania pomagają w doskonaleniu zdolności manualnych, rozwijaniu myślenia komputacyjnego a także kształtują wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia własnoręcznie konstrukcji pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce.

Poprzez naukę robotyki i programowania pośrednio można rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, czy myślenia przyczynowo – skutkowego, które przydają się niezależnie od obranej w przyszłości ścieżki rozwoju zawodowego. Dodatkowo, nauka programowania i robotyki w dużej mierze wpływa na lepsze rozumienie otaczającego dzieci, zdigitalizowanego świata.

W następnej kolejności szkoła pragnie wykorzystać zakupiony sprzęt do zajęć technicznych, który umożliwi realizację prac związanych z obróbką drewna, plastiku, metalu oraz projektowanie prostych układów elektronicznych.

Tomasz Łazarewicz

 

 

 

 

 

Ogłoszenia dyrektora szkoły
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Zakończenie roku szkolnego 2019-2020
kończymy kolejny rok szkolny i żegnamy klasę ósmą
Egzaminy klasy 8
uczniowie klasy ósmej rozpoczynają egzamin kończący szkołę podstawową
Dzieci z naszej szkoły na Dolnosląskim Festiwalu Nauki
W Centrum Kształcenia w Sulisławicach i w zabytkowej kopalni w Szklarach odbywały się zajęcia z kategorii " Kopalnia niklu, chryzoprazu i opalu, Podziemna trasa edukacyjna w Szklarach Hucie"
Herosi przedsiebiorczości
Oddanie do użytku ogrodzenia boiska
Świeto Edukacji Narodowej 2019
Uroczysta Akademia z okazji "Dnia Nauczyciela"
Wiosna 2019 w naszej szkole
Festiwal Nauki 2019
Dzień Babci i Dziadka
Sulisławice 2019
Plejada Świętych 2018
Imieniny Świętych
27 Finał WOŚP
Orkiestra 2019
100 Lat Niepodległości
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
Dzień Nauczyciela z Oskarami
Gminne Obchody 2018
Witamy I Klasę w naszej szkole
Pasowanie naucznia klasy I
Piknik rodzinny 2018
Wspomnienia z imprezy
Zawody w Świdnicy
Trójbój lekkoatletyczny
Razem w pełni sprawni
Promyk Słońca
Sukces w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Gratulujemy naszym uczniom
Franky Run 2018
I Bieg z nowego cyklu
I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
Na Patriotyczną nutę 2018
Ksiądz Biskup Ignacy Dec w naszej szkole
Wizyta Jego Eminencji w Zwróconej
Przedstawienie Wielkanoc 2018
Inscenizacja słowno-muzyczna
Dzień kobiet
Przedstawienie w szkole i w przedszkolu
Dzień babci i dziadka
Uroczystość w Sulisławicach
WOŚP 2018
orkiestra w szkole
..Dziady.. - przedstawienie
Adam Mickiewicz w naszej szkole
Centrum Kształcenia w Sulisławicach
Wioska Internetowa - kształcenie na odległość

Najczęsciej czytane